Olomouc

Olomouc se nachází na Moravě tam, kde se vlévá řeka Bystřice do řeky Moravy. Je její historickou metropolí. V Olomouci žije okolo 100 tisíc obyvatel na rozloze přes 100 km2. Ve městě dnes sídlí arcibiskupství a moravská církevní provincie. V Olomouci se nachází také Vrchní soud v Olomouci.

 

Školství

Olomouc je univerzitní město. Jsou zde například Univerzita Palackého, která je druhá nejstarší univerzita v České republice a nejstarší na Moravě nebo soukromá Moravská vysoká škola. Dále tu jsou vyšší odborné školy jako třeba Vyšší odborná škola zdravotnická Emanuela Pöttinga nebo Vyšší odporná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická. V Olomouci jsou také gymnázia, například Gymnázium Čajkovského.

 

Dále se v Olomouci nachází tak mnoho středních odborných škol jako třeba Obchodní akademie, Střední odborná škola služeb, střední průmyslová škola strojnická nebo Střední zemědělská škola. Co se týče historických památek, tak Olomouc se může pochlubit například památkou UNESCO - sloup Největší Trojice.

 

Dále se zde nachází také radnice s orlojem na Horním náměstí, což je jedno z mnoha historických náměstí v Olomouci. Můžeme zde také najít nějaké paláce, například Zdíkův palác nebo Edelmanův palác. Určitě si každý všimne i krásného arcibiskupského dómu svatého Václava. Na Dolním náměstí je také krásná Neptunova kašna.

 

Pokud chcete více informací na téma Olomouc a skartace, klikněte zde.

Copyright (c) 2013  REISSWOLF