Bezpečnost skartace

Jak už jsem zmínil v části „Skartace“, tak bezpečnost už je jen v tom, že si skartaci vyberete, jako způsob, jak se zbavit těch nepotřebných dat a nevyberete si tu horší variantu. Tím myslím samozřejmě vyhození dokumentů do kontejneru. Bezpečnost těch dokumentů je velice důležitá a většinou právě před tím, než nastane právě ta skartace.

 

Citlivé dokumenty musíte mít také někde uložené, než je skartujete. Třeba v případě těch dokumentů, kterých se týká skartační lhůta, je to dost důležité. Může to být třeba 10 let, co musí být dokument archivován a zabezpečen. S tím souvisí také různé převozy a dočasné uložení na různých místech při převozu. V takovýchto situacích dobře poslouží bezpečnostní kontejnery. 

Bezpečnostní kontejnery

Bezpečnostní kontejnery jsou nádoby, do kterých můžeme právě vkládat svoje dokumenty. Mají na hoře díru, kterou tam dokumenty dáváme, a jinak jsou samozřejmě bezpečně uzamčené. Jsou také velice praktické třeba tím, že mají čtyři kolečka, takže se s nimi dá docela snadno manipulovat. Takové kontejnery můžou být různě veliké, podle toho, jakým způsobem je chceme využívat, kde chceme, aby stály, a třeba kolika lidem budou sloužit. Existují například menší kancelářské, které můžete mít třeba pod kancelářským stolem. Ty jsou velice praktické. Dále si můžete pořídit větší, který bude společný třeba pro celou kancelář nebo ještě větší, který bude někde na chodbě. Ty největší kontejnery se používají například při stěhování archivů. Ty už jsou přizpůsobeny tomu, že můžou stát někde venku před archivem.

 

Více na téma skartace.

Copyright (c) 2013  REISSWOLF